Call Us

شناخت علت ستاره دار بودن هتل ها

ستاره ی هتل ها (5)

چه در سفرهای داخلی و چه در سفرهای خارجی، محل اقامت یکی از مهم‌ترین عواملی است که بایستی به آن توجه کرد. برای این این امر بهتر است که با انواع هتل‌ها و تفاوت هتل های اختر دار آشنا باشید تا در سفرهای خود تصمیم‌گیری‌های بهتری داشته باشید. شناخت علت ستاره دار بودن هتل ها به شما کمک می کند که در هنگام سفر انتخاب درستی داشته باشید.

در این پست از زرین نما بلاگ به این امر پرداخته‌ایم که هتل های ستاره دار چه تفاوتی با یکدیگر دارندشاید برایتان پیش آمده باشد که در هتلی ۴ ستاره اقامت داشته باشید ولی این هتل تفاوت چندانی با هتل‌های ۲ یا ۳ ستاره نداشته باشند. و یا در هتلی ۲ ستاره اقامتی مناسب و راحت داشته باشید، ولی از هتل ۴ ستاره خود به هیچ عنوان راضی نباشید. در ادامه با  رزرو مهر هتل همراه باشید تا با علت این امر و نحوه ستاره‌دهی به هتل‌ها آشنا شوید.

 

ستاره ی هتل ها (1)

 

انواع هتل‌ها

بی‌شک با اقامت یک‌روزه در هتل‌ها و همچنین با یک گشت‌وگذار در سایت هتل‌ها درخواهید یافت که قیمت هتل‌ها در طیفی قرار می‌گیرد  که چندان شباهتی به هم ندارد.این ستاره‌ها تعریفی برای نوع و نوع به نوع خدمات هر یک از هتل‌ها بوده و در سیستم شناسایی بین‌المللی هم این ستاره‌ها هستند که مدنظر قرار می‌گیرند.

به‌طوری‌که گفته می‌شود هتل‌های ۵ ستاره از نظر سیستم خدمت‌رسانی بهتر از هتل‌های ۴ ستاره بوده و هتل‌های ۴ ستاره هم به‌مراتب بهتر از هتل‌های ۲ یا ۳ ستاره هستند.
ستاره گلعذار درجه هتل‌ها بر اساس کیفیت خدمات، تجهیزات مناسب، آموزش پرسنلی، رعایت موازین بهداشتی، فضاها ثقیل امکانات ساختمانی و تأسیساتی و همچنین غذا تعیین می‌شود و بدیهی است هر نقصانی در بخش‌های مذكور در هتل می‌تواند در تقلیل درجه هتل مؤثر باشد.با این حال شاهدیم که در برخی مواقع کیفیت و خدمات ارائه‌شده از سوی هتل‌ها با درجه و ستارهٔ آن‌ها تناسب ندارد که این خود حاکی از دادن نشانه‌های قلابی بر سر در هتل‌ها است.

 

ستاره ی هتل ها (1)

هتل

این واژه برگرفته از یک اصطلاح فرانسوی به معنای میزبان بوده که در تعریف کلی عبارت است از نوعی مکان مسکونی اجاره‌ای که حسب معمول برای مدت کوتاه به افراد اجاره داده می‌شود.هتل‌ها از امکانات اقامتی و گردشگری شهرها به‌حساب می‌آیند و بیشتر مورداستفادهٔ مسافران خجول گردشگران خارجی قرار می‌گیرند.
این اقامتگاه‌ها دارای تعداد زیادی اتاق هستند که گاه به چند صد مغازه هم  خواهد رسید. ضمن اینکه برخی هتل‌ها برای جذب مسافر بیشتر طلوع كردن ظاهر شدن را روی امکانات جانبی همچون رستوران، استخر، شنا، کافی‌شاپ و سالن اجتماعات مجهز کرده‌اند.

هتل پانسیون

پانسیون‌ها معمولاً در شهر واقع شده است  و در آن‌ها تعدادی اتاق، سالن غذاخوری، کتابخانه و سالن مطالعه عاصی حتی اتاق تلویزیون تمهید شده است.لازم به ذکر است از آنجایی که سالن غذاخوری پانسیون‌ها تنها مختص به ساکنان همان پانسیون است، برای صرف غذا پذیرای مشتریانی خارج از پانسیون نخواهند بود.هتل پانسیون‌ها برخلاف هتل‌ها و متل‌های کشور علاوه دشت قوانین خاصی که دارند، اتاق‌ها را به‌صورت ماهیانه یا سالانه اجاره می‌دهند.

 

ستاره ی هتل ها (2)

ستاره هتل ها

این ستاره‌ها تعریفی برای نوع و تنوع خدمات هر یک از هتل‌ها بوده و در سیستم شناسایی بین‌المللی هم این ستاره‌ها هستند که مدنظر قرار می‌گیرند.

هتل تک ستاره

هتل تک ستاره چه نوع هتلی است و تفاوت آن با دیگر هتل ها در چیست؟ شاید این سوالی باشد که همیشه در ذهن ما نقش بسته است. در واقع هتل های تک ستاره به دلیل هتل بودن از قوانین هتل ها پیروی می کنند و از دسته بندی آنها خارج نیستند، ولی به لحاظ کیفیت و خدمات ارائه شده در پایین ترین سطح قرار می گیرند. هتل هایی با تعداد اتاق هایی کم، در فضایی کوچک و اغلب در کنار پایانه ها و مراکز پر تردد. در اكثر و كمتر به ندرت این هتل های تک ستاره امکانات اولیه مانند حمام و سرویس بهداشتی در قسمت ای عمومی قرار گرفته و اشتراکا مورد استفاده قرار می گیرند. البته برخی از این هتل ها قادر متعرض شدن ارائه خدمات رستورانی نیز می باشند. از دیگر نکات مورد توجه در این مهمانسرا ها تعداد پرسنل کم و محدود آن نی و بله می باشد. البته از مزایای چشم گیر آنها هزینه های پایین و مقرون و به صرفه بودن آنهاست که همیشه طرفداران خاص خود را دارند.

هتل سه ستاره

این هتل ها معمولا فضای بزرگتر و لابی شیک تر و مجهزتری نسبت به هتل ای دو ستاره دارند. لولو هتل های سه ستاره معمولا ‏شخصی برای حاملگی بار چمدان های مسافران وجود ندارد. این مسافرخانه ها معمولا فاصله زیادی تا مراکز خرید منطقه های اگر خواه جاذبه های ‏گردشگری گران قیمت ندارند. رستوران هتل های سه ستاره،در سطح متوسط است. در این هتل ها صبحانه به ‏صورت بوفه سرویس می گردد و در برخی از هتل های سه ستاره، ناهار و شام نیز در هتل سرو می گردد که باید با پرداخت هزینه ‏جداگانه از این امکانات استفاده کرد. خدماتی که در اتاق ها ارائه می گردد متفاوت است، در برخی هتل های سه ستاره شاید تا ‏زمانی که نبشته ” لطفا اتاق را تمیز کنید ” روی در قرار داده نشود کسی برای تمیز کردن اتاقها نیاید. باشگاه ورزشی و استخر از ‏امکاناتی است که برخی از هتل های سه ستاره دارند اما هیچ بایدی در وجود داشتن این امکانات در این هتل ها هویت عرضه ندارد.‏ ‏

ستاره ی هتل ها (3)

هتل چهار ستاره

این هتل‌ها نه‌تنها باید کلیه خدمات مفترض را ارائه دهند بلکه باید از خود هویتی داشته باشند. تأمین آرامش و آسودگی میهمانان هدف اصلی کارکنان است، آن‌ها آموزش‌دیده، کارآمد و آگاه و مؤدب هستند. این هتل‌ها دارای امکانات متنوعی هستند. ارائه رتبه چهار طالع مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر است:

خانه‌داری و نگهداری فوق‌العاده از هتل، اتاق و فضای سبز، طراحی بنا به‌صورت خاص و جالب، هال ورودی لوکس، مبلمان بسیار خوب، فضاهای عمومی، آثار هنری، کیفیت بالای فرش و گل تازه، چشم‌انداز محیط غریزی نقابدار فوق‌العاده، فضای مناسب و دکوراسیون جذاب برای پذیرش، رزرواسیون بسیار سریع و کارآمد، کارکنان متعهد با لباس متحدالشکل، وجود دربان، مدیریت متخصص، تجهیزات عالی رستوران و غذاهای متنوع، خدمات‌رسانی عالی به اتاق‌ها، وجود اتاق‌های بزرگ با پرتو کافی و مبل مناسب و زیبا.

ستاره ی هتل ها (4)

دارای تلویزیون و دکوراسیون عالی و تزیین‌شده با کارهای هنری، دو تلفن یکی در کنار تخت پندنیوش دیگری روی میز، دارای تشک راحت و پتوی استكثار و تخت‌های بزرگ و معمولی، سرویس‌دهی به‌صورت كورس دور مرتبه در روز به اتاق‌ها، حمام بسیار تمیز با صابون وسایل آرایش و حوله، جعبه کمک‌های اولیه، آیینه مناسب جهت اصلاح و آرایش، یخچال در داخل، سیستم خشک‌کن دست، در اختیار قرار دادن لباس‌های راحت به میهمانان، سیستم روشنایی هوشمند در حمام و اتاق‌خواب و سایر امکانات مثل حمل‌ونقل، روزنامه رایگان و امکانات تفریحی برای میهمانان ناسازی قبیل استخر، سونا، زمین‌های بازی و نمایش خدمات ویژه از قبیل اتاق ملاقات، پارک اتومبیل توسط مستخدم و غیره.

ستاره ی هتل ها (6)

هتل‌ پنج ستاره

هتل‌های ۵ ستاره، هتل‌های لوکسی هستند که در آن‌ها بهترین خدمات را دریافت می‌کنید. این هتل‌ها تمامی خدمات گران سنگ باوقار امکانات علامت دادن شده در بالا را به همراه خدمات فراوان بسیاری در خود دارند. اتاق‌های این نوع هتل‌ها معمولا امکاناتی مثل سیستم صوتی و تصویری و جکوزی را در خود دارند. تعداد رستوران‌های مستولی در فضای هتل‌های ۵ ستاره نیز بیشتر بوده و انواع غذاها را می‌توان در آن سرو کرد.

 

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “شناخت علت ستاره دار بودن هتل ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌های اخیر شما

تورهای ویژه پیشنهادی