Call Us

دیدنی های بسیار منحصر به فرد شیراز

دیدنی های بسیار منحصر به فرد شیراز

سفر کردن یکی از بهترین انتخاب هایی است که هر فرد می تواند در زندگی خود داشته باشد. سفر به تنهایی یا گروهی، سفر با وسیله شخصی یا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و سفر در داخل و یا خارج از کشور، هر چه باشد خاطراتی را برای انسان رقم خواهد زد که فراموش نشدنی خواهد بود. یکی از شهر هایی که همیشه برای هموطنان و نیز افراد خارج از کشور جذابیت دارد، شهر عشاق، شهر زیبای شیراز است.

اگرچه بازدید از این شهر تاریخی، مذهبی و هنری در هر موقع از سال امکان پذیر است و زیبایی های خاص خود را دارد، مسافرت در فصل بهار و خصوصا اردیبهشت ماه بیشتر طرفدار دارد. خلوت بودن شهر نسبت به نوروز، هوای دل پذیر تر نسبت به دیگر مواقع سال و خود نمایی شکوفه های بهار نارنج و رز محمدی که طبیعت فوق العاده ای را به وجود می آورند از دلایل خاص نمودن این ماه از سال می باشند. انتخاب روش سفر برای بازدید از این شهر زیبا با شما است.

دیدنی های بسیار منحصر به فرد شیراز

اگر وقت کافی برای مسافرت دارید، تجربه گرا هستید و یا می خواهید علاوه بر خود شهر از دیدنی های مسیر نیز دیدن کنید، سفر با وسیله شخصی می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. اگر علاوه بر این شرایط، سفرتان یک سفر گروهی به همراه اقوام و یا دوستان است و می خواهید از دغدغه های مربوط به رانندگی و خودرو نیز دور باشید سفر با اتوبوس و قطار انتخاب مناسب تری خواهد بود.قیمت بلیط قطار این شهر بسیار مناسب تر از بلیط هواپیما این شهر می باشد.از شهرهای مختلف به این شهر سفر می کنند و بلیط هواپیما تهران شیراز، بلیط هواپیما مشهد شیراز و بلیط هواپیما کیش شیراز بیشترین تقاضا را در میان بقیه شهرها دارد.

البته اگر قصد دارید در طول مسیر راحتی بیشتری داشته باشید و هزینه سفر کمتر برایتان اهمیت دارد، سفر ریلی پیشنهاد بهتری خواهد بود. و در آخر اگر وقت کافی برای مسافرت خود ندارید، هزینه برای شما اهمیتی ندارد و یا می خواهید هنگام رسیدن به مقصد خسته نباشید، سفر هوایی انتخابی ایده آل برای شما خواهد بود، پس همین امروز بلیط هواپیما شیراز را تهیه کنید و از دیدنی های بسیار منحصر به فرد شیراز دیدن کنید.در ادامه با مقالات رزرو مهر هتل همراه باشید.

جاذبه های تاریخی و طبیعی شهر شیراز

حافظیه: آرامگاه شاعر محبوب و معروف حافظ شیرازی که ۶۵ سال پس از فوت او ساخته شد و دارای دو صحن شمالی و جنوبی است که توسط تالاری بزرگ و با شکوه از هم جدا شده اند.

مسجد وکیل: مسجدی با دو ایوان و دو شبستان در قسمت شرق و غرب خود که از دوره زندیه بر جای مانده است. آنچه این مسجد را به یکی از شاهکارهای زیبا تبدیل کرده، وجود ۴۸ ستون سنگی مارپیچ می باشد که نباید تماشای آن را از دست داد.

دیدنی های بسیار منحصر به فرد شیراز

باغ ارم: باغی زیبا با پوشش گیاهی بسیار متنوع به همراه بناهای تاریخی که بنا بر اطلاعات موجود در زمان سلجوقیان ساخته شده است و هم اکنون در یونسکو به ثبت رسیده است.

باغ عفیف آباد: باغ موزه ای که در دوران صفویه ساخته شده و در دوره قاجار بر روی آن بازسازی انجام گرفته است. موزه عبرت، موزه ارتش و موزه سلاح های ارتشی از موزه های این باغ می باشند. بنایی نیز در وسط این باغ وجود دارد که به دستور میرزا علی خان قوام الملک بنا شده است.

غذاهای محبوب و مشهور شهر شیراز

در شیراز غذاهای محلی خوشمزه زیادی می توان پیدا کرد. کلم پلو شیرازی، شکر پلو، کباب لاری، دو پیازه آلو و آش سبزی از مواردی است که حتما باید آن ها را امتحان نمود. در زمینه نوشیدنی نیز فالوده شیرازی زبان زد خاص و عام است. در ادامه به معرفی چند غذای خاص و پر طرفدار می پردازیم:

شیرازی پلو: از معروف ترین غذاهای شیراز است و برنج، مرغ، بادمجان، زرشک و زعفران از مواد تشکیل دهنده آن می باشند.

دیدنی های بسیار منحصر به فرد شیراز

اشکنه شیرازی: اگرچه این غذا در کل ایران پخته می شود اما از غذاهای محلی شیراز محسوب شده و به شیوه خاص خود آنها طبخ می گردد.

کوفته هلوی شیرازی: غذایی خاص شیراز که با گوشت چرخ کرده، تخم مرغ، آرد، هویج و پیاز پخته می شود.

یکی از ویژگی های شهر شیراز تلاش در زمینه حمل و نقل عمومی است که جا به جایی را برای مسافران هم راحت و هم در برخی موارد ارزان نموده است. مترو، اتوبوس و تاکسی های عبوری و یا دربستی در دسترس شما هستند که بنا بر نیاز خود می توانید از آنها استفاده نمایید.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دیدنی های بسیار منحصر به فرد شیراز”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌های اخیر شما

تورهای ویژه پیشنهادی