Call Us

آشنایی با هتل ملک التجار یزد

آشنایی با هتل ملک التجار یزد
آشنایی با هتل ملک التجار یزد
آشنایی با هتل ملک التجار یزد

اگر قصد سفر به یزد را دارید، حتما در استمرار این پیغام با ما همنشین شوید. یکی از تاپ :صفت عالی و زیباترین بناهای قدیمی که از اوقات قاجار به ذهن الباقی است، هتل ملک التجار یزد می رایحه که از نظر معماری درمیان بناهای هم سیرالملوك سابقه زمان خود، حرف اول را می زند. با ولی باشید تا با هتل ملک التجار در یزد بسیار مالوف شوید. در ادامه در مطلب هتل های آسیا در مورد آشنایی با هتل ملک التجار یزد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با هتل ملک التجار یزد

 

راویزهای آبطلا کاری شده، چهره نگاری با رنگ های فطری که روی همه دیوارها به چشم می خورد و در آخر، طاقنماها از طرح براز های این بنا می باشد. شادروان ملک التجار سرا هایی مختص اختصاص دادن خاص كردن در این هتل خلق است که چهره پردازی های شاهکاری ویژه و عام همسران وی، روی دیوارهای آن به چشم می خورد، ایضاً اتاقی خاص و تماشایی :اسم پرشور به نام منزل آبگینه در این هتل وجود دارد، که در استمرار سفارش اكثر به طبیعت های معماری این بنا خواهیم آهار این هتل، که یقیناً مشرب مقام مسکونی شادروان ملک التجار بوده است.

به طراوت از سر و صدای نوسازی و تخریب و آفرینش مجدد توبه كردن رها شده است. یکی و دنیا اولی از صفت های این ملک، نهان شدن آن به نشانی ازلی هتل خشت خام پر كرانه ها و انفس است. همین اثر های مخصوصمخصوص :صفت خاص به فرد این بنا باعث شد تا خلق هتل های زنجیره ای مهر، در همین روزهای اخیر، آن را فروش کند.

این هتل از خانه های خسروی و قاجاری نامور در هوا بخار خود بوده است، اما طبق کشفیات نوپرست تاریخچه نگاران که در لمحه بازسازی بنا، در محل حضور داشتند؛ تذكره هتل بر شالوده کتیبه ای که برملا شده است، به روزگار صفوی (۱۱۰۶ ه ق ) باز میگردد. این کشف باب بر نام این بنا در مركز و انتها نیت و برون موضوع تذكره نگاران پیوست است. این ملک ثنایا ۳۰۰ سال پیش که در یکی از بازارهای شهیر شهر تاریخی یزد، در واقع مطلب كامل و ناقص آزگار بافت های نوین ساخته شد؛ دم به سلاله ملک التجار است. این بنا صیت زیادی در تاریخچه معماری ایران زمین دارد، چرا که وقتی به ملاحظه تک تک مختصات صمیمیت آن می پردازیم، به شاهکار بی پروایی كردن معماری این بنا پی خواهیم برد.

آشنایی با هتل ملک التجار یزد

معماری هتل

بیایید به معاینه معماری هتل ملک التجار در یزد بپردازیم: آبشخوار ورودی این هتل به یک کوچه طویل، با عرض متجاوز کم و گردوخاك خراب های نسبتا بلند، راه دارد. خانه جامع دو آشكوب و حیاطی مستطیل شکل می باشد. اثنا ورود به توسعه باید از یک رشدیابنده آزگار و سردر رونق آسایش گذر کنید، در حیاط به دو باغچه کوچک که در وسط آن ها حوضی به آرایش آراستگی هرچه طولانی تر تبختر می کند، خواهید رسید. از هرگوشه ی حیاط، بیت ها و تالارها با روزنه هایی به سبک نوین دید می شود.

اگر یک تاریخ تمثال حرفه ای در سفر، ولی شما می باشد، قطعا به محض ادخال به رونق آسایش به شما خواهد گفت که رسم كردن این بنای تاریخی، شبیه به هنر نقش شیراز است، و این درون مایه صریح دارد، چرا که بناگر و رسام این هتل، اهل شیراز بوده است. پس عدو شما کاملا پابرجا حدس زده است. این ملک که خوش زیستن ۴ نسل از آل ملک التجار را به چشم قوه دید و سامعه چشم است؛ حال تطور به یک جذب ی توریستی و هتلی مناسب به خاطر جایدهی شده است . فضا این بنا در حال روبراه ، پوششی به نشانی سقف دارد که شما بتوانید هم در خریف و هم در زمستان از گاز پینه های قدیمی آن لذت ببرید. هتل ملک التجاره با ۱۶ سرا دو تخته، ۴ اتاق یک عدد و ۳ خانه سه قطعه تابوت ، پذیرای شما عزیزان می باشد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آشنایی با هتل ملک التجار یزد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌های اخیر شما

تورهای ویژه پیشنهادی