Call Us

هتل های کپسولی مدرن در ژاپن

هتل کپسولی مدرن در ژاپن
هتل کپسولی مدرن در ژاپن
هتل کپسولی مدرن در ژاپن

به تازگی در کشور ژاپن هتل های بسیار جذابی ایجاد شده اند که دارای جذابیت بسیار زیادی می باشند این هتل های آسیا نسبت به دیگر هتل های کشور ژاپن تفاوت بسیار زیادی دارند و می توان این هتل ها را به عنوان یکی از هتل های پرطرفدار کشور ژاپن محسوب کرد. این هتل ها دارای امکانات بسیار گوناگونی می باشند که در ادامه این مطلب بیشتر در مورد هتل های کپسولی مدرن در ژاپن  صحبت خواهیم کرد. در مجله رزو مهر هتل قصد داریم که شما را با این هتل ها بیشتر آشنا کنیم.

هتل کپسولی یکی از جدیدترین و گسترده ترین انواع هتل های محبوب در ژاپن است که ویژگی آنها وجود تعداد زیادی از اتاق های بسیار کوچک (کپسولی) برای ارائه اقامت یک شبه ارزان و عمومی است که مهمانان در آن نیاز به خدمات و امکانات یک هتل با اتاق های بزرگتر را ندارند.

هتل های کپسولی ژاپن
فضای هر اتاق کپسولی برای یک مهمان تقریبا محدود شده به فقط ۵/۱ متر مکعب. فضایی برای استراحت و خواب یک نفر.همچنین در هر محفظه یا کپسول شخصی در این هتل امکانات سرگرمی برای هر اتاق که اغلب شامل یک تلویزیون، کنسول های الکترونیکی، و اتصال به اینترنت بی سیم است پیش بینی شده.این کپسول ها در دو ردیف و کنار هم تعبیه شده اند و دو واحد بالا به پایین، به فاصله یک گام به یکدیگر دسترسی دارند.

هتل های کشور ژاپن
کپسول های این هتل دارای کمدهای قفلدار هستند و حفظ حریم خصوصی افراد به وسیله یک پرده و یک در از جنس فایبر گلاس تضمین می شود.در این هتل های کپسولی سرویس بهداشتی و حمام مشترک است. البته برخی از این نوع از هتل های امکاناتی مانند رستوران و استخر را هم دارند، با این حال فرد مهمان می تواند در کپسول خود غذا خورده و حتی سیگار هم بکشد.
در هنگام ورود معمولا قفسه هایی با کلید به مسافران تحویل داده میشود که می‌توانند وسایل شخصی خود را در آن قرار دهند مهمانان هتل در موقع ورود باید کفش‌های خود را در آورده و در رختکن قرار دهند تا هتل را آلوده نکنند و از دمپایی‌های مخصوص هتل استفاده نمایند. ابعاد کابین‌ها و اتاق خواب‌های این هتل دو متر در یک متر و بیست و پنج سانتی متر می‌باشد و برای استراحت یک نفر در نظر گرفته شده است.

هتل های کپسولی ژاپن
برخی از این کپسول ها شامل تلوزیون، شارژ، اینترنت بیسیم، آینه، ساعت زنگ دار، رادیو وکنترل نور، دما و حتی شیب تشک می‌باشند تا میهمانان بتوانند خوابی طبیعی و راحت را در این کپسول ها تجربه کنند، امکانات حمام و سرویس بهداشتی در این دست هتل ها معمولا به صورت مشترک است. در مجموعه ی برخی از این هتل های کپسولی سونا، جکوزی و رستوران نیز وجود دارد.
این نوع هتل ها تنها در کشور ژاپن وجود ندارد  و در بسیاری از کشورهای جهان از جمله سنگاپور، چین، تایوان و بسیاری از کشورهای اروپا من جمله اسپانیا و آلمان نیز رواج یافته اند. اگر قصد عزیمت به این کشورها را دارید گزینه ی هتل های کپسولی می تواند انتخاب خاص و متفاوتی برای شما باشد.

هتل های کشور ژاپن
در میان این نوع هتل های کپسولی نیز تنوع بسیار زیادی وجود دارد از هتل کپسولی در ارتفاعات کوه “اسکرید” در پرو در فاصله ی ۱۲۰۰۰ متری از سطح زمین گرفته تا اتاق های کپسولی در عمق جنگ های آلمان که به پارک هتل یا هتل لوله ای معروف اند چرا که بی شباهت به لوله های عظیم با یک یا دو تخت خواب هم نیستند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “هتل های کپسولی مدرن در ژاپن”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌های اخیر شما

تورهای ویژه پیشنهادی